Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Koláče, zákusky a sladké snacky

Vianočné medovníčky

Tradičné vianočné medovníčky sú jednoduché na prípravu a zároveň sú skvelou príležitosťou, ako stráviť príjemné chvíle so svojimi ratolesťami.

Ak si chcete dobre a bez výčitiek zamaškrtiť, naša čokoládová torta je nielen plná zdravých surovín, ale aj rýchla na prípravu. Žiadne pečenie a už žiadny špinavý pekáč. Pre tento dezert budete potrebovať kvalitné suroviny, chuť, odhodlanie a samozrejme aj nejaký ten priestor v chladničke.

Ak vám život výnimočne prinesie voľné víkendové popoludnie a v tej pohode dostanete chuť na niečo poriadne čokoládové, v tom prípade ste tu správne: ponúkame cuketové brownies. Cuketa pomôže znížiť kalorickú hodnotu a doplní draslík, kyselinu listovú a karotenoidy.

Smotanové nanuky s ovocím

Recepty na zdravé jedlá pre deti sú to, čomu my rodičia venujeme svoju pozornosť, lebo nám záleží na ich zdraví. Dali sme si za úlohu vytvoriť ovocný nanuk, ktorý bude nielen zdravý, ale bude aj vynikajúco chutiť. Čo myslíte, podarilo sa nám to? Úsmevy detí sú dôkazom, že ÁNO! 

Neobvyklý dezert: kávová čokoláda s mandľami

Ak ste už počuli, že “ochutené čokolády” obsahujú priveľa cukru a len minimum skutočnej čokolády, počuli ste správne! V tomto dezerte je však nielen plno čokolády ale aj dávka kvalitnej kávy, ktoré vám spolu dodajú množstvo antioxidantov v podobe dobrej nálady :-).  

Vanilkové latte s Chia semienkami

Ak ste si svoje obľúbené Chia semienka doteraz pridávali iba do rôznych koktailov, recept na vanilkové latte by ste určite mali vyskúšať. Aj keď je tento dezert dosť netradičný, vanilka, škorica a Chia semienka v kombinácii s kávou spolu naozaj výborne ladia.  

Najlepší raw malinový koláč

V súčasnej dobe sa roztrhlo vrece s raw zákuskami.  Sú ukrutne drahé a pôsobia nenapodobiteľne, pritom príprava nie je až taká zložitá . Korpus býva najčastejšie zmixovaný z orechov, takže je „tučnejší“, preto je kombinácia so sviežim ovocím úplne famózna.

Bielkovinový kokosový koláč s citrónovou polevou

Náš korpus je kombináciou strúhaného kokosu, celozrnnej pohánkovej múky, kokosového oleja a drvených ľanových semienok, ktoré majú takú vlastnosť, že držia cesto pohromade bez toho, aby muselo obsahovať lepok. Kokosový koláč ako dezert s citrónovou polevou je tak nielen zdravší, ale aj plný kvali

Mandľový puding s chia semienkami

Ak si chcete dopriať naozaj kvalitný puding, zabudnite na bežne dostupné práškové formy a vyskúšajte dezert s obsahom antioxidantov, omega-3 mastných kyselín, vápnika a vlákniny. Spolu s čerstvým ovocím je tento puding naozaj podmanivý.

Ryžová kaša s kokosom, jablkom a hroznom

Máte radi ochutenú mliečnu ryžu, a ešte radšej si ju kupujete v obchode? Vyskúšajte pre zmenu domácu variantu s obsahom čerstvého ovocia, strúhaného kokosu a nesladeného ovseného mlieka. Takto pripravená ryžová kaša je nielen chutná ale aj zdravá. 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu