Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Recepty

Vybrať ten správny recept pre rodinu nie je jednoduché. Najmä, ak sa zmietate medzi zdravými a tradičnými alternatívami. Avšak, ako sa hovorí: "Pravda je niekde uprostred." Nech sa rozhodnete akokoľvek, treba myslieť na správne vyváženie surovín a najmä na ich čerstvosť. 

Najlepšia tatarská omáčka. Zo školskej jedálne!

Pred začiatkom letných prázdnin moja dcéra vyhlásila,že zo škôlky neodíde bez tohoto receptu. A tak sme sa vydali do jedálne. Výsledok akcie ma skutočne prekvapil! Je to tá najlepšia tatarka, akú som kedy jedla!

Vianočné medovníčky

Tradičné vianočné medovníčky sú jednoduché na prípravu a zároveň sú skvelou príležitosťou, ako stráviť príjemné chvíle so svojimi ratolesťami.

Exotický šalát so špargľou a mangom

Neveríte vlastným očiam? Špargľa a mango? Je to tak, nepomýlili sme sa a tiež: nebojíme sa. Vieme, že vás táto kombinácia nesklame. Ideálne jedlo pre horúce dni: krátka príprava, žiadne varenie. Exotický šalát vhodný na obed či na večeru.

Mexické "rizoto" z Quinoy

Máte radi rizoto a radi by ste vyskúšali quinou? Genialita tohto receptu je v tom, že všetko dáte naraz na panvicu a počkáte cca 20 minút. Jedlo poskytne nielen kvalitné bielkoviny a vlákninu, ale aj plno antioxidantov, ktoré vás budú chrániť pred civilizačnými chorobami.

Ak si chcete dobre a bez výčitiek zamaškrtiť, naša čokoládová torta je nielen plná zdravých surovín, ale aj rýchla na prípravu. Žiadne pečenie a už žiadny špinavý pekáč. Pre tento dezert budete potrebovať kvalitné suroviny, chuť, odhodlanie a samozrejme aj nejaký ten priestor v chladničke.

Osviežujúca uhorková polievka

Nie je nič lepšie ako si z času načas dopriať naozaj osviežujúcu polievku. Uhorková polievka je naviac omnoho hodnotnejšia, pretože neprešla tepelnou úpravou. Ak si ju pripravíte napr. večer, môžete jej chuť oceniť už na druhý deň v práci. 

Ak vám život výnimočne prinesie voľné víkendové popoludnie a v tej pohode dostanete chuť na niečo poriadne čokoládové, v tom prípade ste tu správne: ponúkame cuketové brownies. Cuketa pomôže znížiť kalorickú hodnotu a doplní draslík, kyselinu listovú a karotenoidy.

Smotanové nanuky s ovocím

Recepty na zdravé jedlá pre deti sú to, čomu my rodičia venujeme svoju pozornosť, lebo nám záleží na ich zdraví. Dali sme si za úlohu vytvoriť ovocný nanuk, ktorý bude nielen zdravý, ale bude aj vynikajúco chutiť. Čo myslíte, podarilo sa nám to? Úsmevy detí sú dôkazom, že ÁNO! 

Neobvyklý dezert: kávová čokoláda s mandľami

Ak ste už počuli, že “ochutené čokolády” obsahujú priveľa cukru a len minimum skutočnej čokolády, počuli ste správne! V tomto dezerte je však nielen plno čokolády ale aj dávka kvalitnej kávy, ktoré vám spolu dodajú množstvo antioxidantov v podobe dobrej nálady :-).  

Vanilkové latte s Chia semienkami

Ak ste si svoje obľúbené Chia semienka doteraz pridávali iba do rôznych koktailov, recept na vanilkové latte by ste určite mali vyskúšať. Aj keď je tento dezert dosť netradičný, vanilka, škorica a Chia semienka v kombinácii s kávou spolu naozaj výborne ladia.  

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu