Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Počet detí s nadváhou stúpa! Aké je BMI vášho dieťaťa?

Počet detí s nadváhou stúpa! Aké je BMI vášho dieťaťa?

Aké je BMI vášho dieťaťa?

Slovo "nadváha" či "obezita" sa čoraz častejšie skloňuje v súvislosti s deťmi. Málo pohybu, nevyvážená strava, priveľa cukrov... To všetko prispieva k tomu, že súčasné deti rastú nielen do výšky, ale najmä do šírky.

Rodič, ktorý sa obáva, či je hmotnosť jeho dieťaťa ideálna, môže zájsť po radu k pediatrovi. Ten spoľahlivo určí, v akej váhovej kategórii sa dieťa nachádza, prípadne ako jeho stav riešiť. V mnohých prípadoch totiž nemajú deti problém s nadváhou, ale naopak - s podvýživou.
Pre orientačný výpočet hmotnosti však poslúži aj BMI kalkulačka. Prostredníctvom základných údajov akými sú vek, váha, výška a pohlavie zistíte, či vaše dieťa spadá do optimálnych hodnôt alebo z nich vybočuje. Táto kalkulačka zároveň zobrazuje aj percentilový graf, ktorý porovnáva aktuálnu hmotnosť dieťaťa s jeho vrstovníkmi. Percentilové hodnoty sa delia do siedmich skupín - 3,10,25,50,75,90 a 97. Hodnota nad 90. percentilom predstavuje obezitu a hodnota pod 25 znamená podváhu. Ideálna hmotnosť sa teda nachádza v rozmedzí 25 - 75 percentilu. 

BMI kalkulačka

Výsledok

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu