Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Špionážna fľaša

Špionážna fľaša

Špionážna fľaša

Nápadom vyrobiť si špionážnu fľašu som sa inšpirovala na internete. Je to výborný spôsob ako zabaviť deti počas cestovania, alebo im skrátiť chvíľu čakania u lekára. Navyše je táto zábavka skutočne variabilná, ľahko prenosná a takmer nerozbitná☺

Potrebujeme: 
priesvitnú fľašu s uzatvárateľným vekom- umelú alebo sklenenú
drobné predmety - napr. hračky z kindervajec, gombíky, sponky a pod.
fotoaparát, kancelársky papier a tlačiareň alebo dobré výtvarné zručnosti☺
lepiacu pásku
fixku
suchú ryžu alebo drobnú cestovinu, napr. tarhoňu
potravinárske farbivo - nemusí byť
Postup: 

Prázdnu fľašu umyjeme a dôkladne osušíme. Deti poveríme zhromaždením drobných predmetov. Určite to zvládnu behom chvíle. Do suchej nádoby nasypeme ryžu alebo cestovinu. Ak chceme, aby to naše dieťa nemalo až také jednoduché, môžeme ryžu zafarbiť potravinárskym farbivom. Predsalen, v bielej ryži nájdu farebný predmet raz-dva, ale vo farebnej to také ľahké nie je. Ryžu zafarbíte tak, že ju presypete do sáčku a pridáte pár kvapiek farbiva. Zhruba minútu to premiešavajte a potom ju chvíľu nechajte preschnúť. Predmety, ktoré deti priniesli, úhľadne rozložte na biely papier a odfoťte. Potom z nich niekoľko vyberte a vhoďte do fľaše k ryži. Ostatné schovajte. Obrázok odfotených predmetov si vytlačte.

Ak nemáte možnosť fotiť a tlačiť, pokúste sa jednotlivé predmety načrtnúť na papier tak, aby dieťa pochopilo o aký predmet ide. Fľašu s ryžou a drobnosťami zatvorte a riadne ňou potraste, aby sa v nej všetky predmety stratili.

Fľaša by nemala byť naplnená úplne po okraj, aby sa v nej ryža dobre presýpala. Papier s predmetmi nalepte na fľašu.

Úlohou dieťaťa bude hľadať, ktoré predmety vo fľaši naozaj sú a ktoré nie. Tie, ktoré objaví jednoducho z papiera vyškrtne. 

Mohlo by sa vám hodiť

 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu