Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Kam „odložiť“ deti cez prázdniny ?

Zamestnaní rodičia dostávajú ročne zväčša 20, možno 25 dní, dovolenky. Školopovinné deti majú asi 21 dní prázdnin a k tomu 2 mesiace letného voľna. Poriadny nepomer, však? Ako sa teda o nich postarať, keď sú brány škôl zatvorené?

Ten, kto má malé deti vie, že pobaliť sa na dovolenku je niekoľkodňová výzva do bitky. Nech robíte čokoľvek, aj tak máte pocit, že ste niečo zabudli.

Deti potrebujú pravidelný režim aj cez prázdniny. Viete ako na to?

Zvyšky raňajok na stole, neumyté zuby, hračky kam sa pozriete...poznáte to? 

Každoročne s príchodom jari sa u nás rozbehne aj sezóna kliešťov. Nebezpečenstvo, ktoré nám ich prisatím hrozí, je všeobecne známe.

Ako chrániť deti pred slnečným žiarením? Overte si mýty a fakty

Mnohí rodičia nesprávne predpokladajú, že slnko je nebezpečné iba vtedy, keď jasne svieti. V skutočnosti to nie sú viditeľné svetelné lúče, ale skôr neviditeľné ultrafialové lúče, ktoré sú škodlivé.

Motorika upevňuje fyzické zdravie, ktoré je podmienkou primeraného vývinu človeka.

Význam rozvoja hrubej motoriky je nesporný. Významnou mierou prispieva k správnemu držaniu tela, učí dieťa zvládnuť orientáciu v priestore, prekonávať rôzne prekážky, zladiť pohyb s rytmom a hudbou a vedome napodobovať pohyb podľa vzoru.

Rodičovstvo so sebou okrem bezhraničnej lásky a oddanosti prináša aj príležitosť vidieť inak bizarné situácie z nového uhla. Napadlo vás niekedy, aká je bežná denná rutina pri výchove detí vlastne zábavná a jedinečná?

Ako vybrať vhodný krúžok pre dieťa?

V živote každého dieťaťa nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu