Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Ako vybrať vhodný krúžok pre dieťa?

V živote každého dieťaťa nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch.

Povinná výbava prváčika

Zoznam vecí, ktoré treba prváčikovi zaobstarať, sa mení v závislosti na škole, ktorú bude navštevovať. Nákupy presného počtu ceruziek či potrebných zošitov tak pokojne môžete odložiť aj na prvé dni školského roka, keď sa definitívne dozviete všetky dôležité informácie.

Rodičovstvo so sebou okrem bezhraničnej lásky a oddanosti prináša aj príležitosť vidieť inak bizarné situácie z nového uhla. Napadlo vás niekedy, aká je bežná denná rutina pri výchove detí vlastne zábavná a jedinečná?

Motorika upevňuje fyzické zdravie, ktoré je podmienkou primeraného vývinu človeka.

Význam rozvoja hrubej motoriky je nesporný. Významnou mierou prispieva k správnemu držaniu tela, učí dieťa zvládnuť orientáciu v priestore, prekonávať rôzne prekážky, zladiť pohyb s rytmom a hudbou a vedome napodobovať pohyb podľa vzoru.

Ja som matka, kto je viac?

...áno, máte pravdu, správna odpoveď by mohla znieť „dve matky“. Ale, ako to už býva, za nadpisom  (či pod nadpisom) sa ukrýva hlbší význam. Aspoň by sa mal...tak sa patrí na súce noviny.

Na radosť všetkých gazdiniek máme tento rok dostatok ovocia aj zeleniny. Jablone, hrušky i slivky...všetky sa prehýbajú pod bohatou úrodou. Ako tieto poklady spotrebovať?

Deti pri sledovaní televízie, nevidia to, čo dospelí. Nemajú ešte dosť skúseností. Pokúste sa zistiť, ako premietaný obsah skutočne vnímajú. Pomôže vám to vybrať pre nich hodnotné programy a skvalitniť tým čas, ktorý trávia pri obrazovke.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu