Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Motorika upevňuje fyzické zdravie, ktoré je podmienkou primeraného vývinu človeka.

Význam rozvoja hrubej motoriky je nesporný. Významnou mierou prispieva k správnemu držaniu tela, učí dieťa zvládnuť orientáciu v priestore, prekonávať rôzne prekážky, zladiť pohyb s rytmom a hudbou a vedome napodobovať pohyb podľa vzoru.

Každoročne s príchodom jari sa u nás rozbehne aj sezóna kliešťov. Nebezpečenstvo, ktoré nám ich prisatím hrozí, je všeobecne známe.

Ako chrániť deti pred slnečným žiarením? Overte si mýty a fakty

Mnohí rodičia nesprávne predpokladajú, že slnko je nebezpečné iba vtedy, keď jasne svieti. V skutočnosti to nie sú viditeľné svetelné lúče, ale skôr neviditeľné ultrafialové lúče, ktoré sú škodlivé.

Rodičovstvo so sebou okrem bezhraničnej lásky a oddanosti prináša aj príležitosť vidieť inak bizarné situácie z nového uhla. Napadlo vás niekedy, aká je bežná denná rutina pri výchove detí vlastne zábavná a jedinečná?

Školský rok 2017/18

Začiatok školského roka býva pre rodičov prváčikov často veľmi stresujúci. Všetci členovia domácnosti sa ocitajú v novej situácii, treba toho veľa zariadiť a naplánovať. Po prázdninovom relaxe prichádza kolotoč povinností.

Čo v skutočnosti deti vidia pri sledovaní televízie?

Deti pri sledovaní televízie nevidia to, čo dospelí. Nemajú ešte dosť skúseností. Pokúste sa zistiť, ako premietaný obsah skutočne vnímajú. Pomôže vám to vybrať pre nich hodnotné programy a skvalitniť tým čas, ktorý trávia pri obrazovke.
 

Aj vaše dieťa je v škôlke nováčikom?

Nástup do materskej školy je pre deti veľkým životným krokom. Mnohé z nich prežívajú odlúčenie od mamy po prvýkrát a neraz dlhé hodiny bez nej preplačú. Nová situácia nie je jednoduchá pre nikoho z rodiny. Rodičia sú veľkí, tí to zvládnu, ale čo tí najmenší?

Povinná výbava prváčika

Zoznam vecí, ktoré treba prváčikovi zaobstarať, sa mení v závislosti na škole, ktorú bude navštevovať. Nákupy presného počtu ceruziek či potrebných zošitov tak pokojne môžete odložiť aj na prvé dni školského roka, keď sa definitívne dozviete všetky dôležité informácie.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu