Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Ako vybrať vhodný krúžok pre dieťa?

V živote každého dieťaťa nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch.

Školský rok 2018/19.

Začiatok školského roka býva pre rodičov prváčikov často veľmi stresujúci. Všetci členovia domácnosti sa ocitajú v novej situácii, treba toho veľa zariadiť a naplánovať. Po prázdninovom relaxe prichádza kolotoč povinností.

Aj vaše dieťa je v škôlke nováčikom?

Nástup do materskej školy je pre deti veľkým životným krokom. Mnohé z nich prežívajú odlúčenie od mamy po prvýkrát a neraz dlhé hodiny bez nej preplačú. Nová situácia nie je jednoduchá pre nikoho z rodiny. Rodičia sú veľkí, tí to zvládnu, ale čo tí najmenší?

Povinná výbava prváčika

Zoznam vecí, ktoré treba prváčikovi zaobstarať, sa mení v závislosti na škole, ktorú bude navštevovať. Nákupy presného počtu ceruziek či potrebných zošitov tak pokojne môžete odložiť aj na prvé dni školského roka, keď sa definitívne dozviete všetky dôležité informácie.

Aké je BMI vášho dieťaťa?

Slovo "nadváha" či "obezita" sa čoraz častejšie skloňuje v súvislosti s deťmi. Málo pohybu, nevyvážená strava, priveľa cukrov... To všetko prispieva k tomu, že súčasné deti rastú nielen do výšky, ale najmä do šírky.

Deti pri sledovaní televízie, nevidia to, čo dospelí. Nemajú ešte dosť skúseností. Pokúste sa zistiť, ako premietaný obsah skutočne vnímajú. Pomôže vám to vybrať pre nich hodnotné programy a skvalitniť tým čas, ktorý trávia pri obrazovke.

Rodičovstvo so sebou okrem bezhraničnej lásky a oddanosti prináša aj príležitosť vidieť inak bizarné situácie z nového uhla. Napadlo vás niekedy, aká je bežná denná rutina pri výchove detí vlastne zábavná a jedinečná?

Ten, kto má malé deti vie, že pobaliť sa na dovolenku je niekoľkodňová výzva do bitky. Nech robíte čokoľvek, aj tak máte pocit, že ste niečo zabudli.

Čo v skutočnosti deti vidia pri sledovaní televízie?

Deti pri sledovaní televízie nevidia to, čo dospelí. Nemajú ešte dosť skúseností. Pokúste sa zistiť, ako premietaný obsah skutočne vnímajú. Pomôže vám to vybrať pre nich hodnotné programy a skvalitniť tým čas, ktorý trávia pri obrazovke.
 

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu