Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Aké je BMI vášho dieťaťa?

Slovo "nadváha" či "obezita" sa v súvislosti s deťmi skloňuje čoraz častejšie. Málo pohybu, nevyvážená strava, priveľa cukrov... To všetko prispieva k tomu, že súčasné deti rastú nielen do výšky, ale najmä do šírky.

Deti pri sledovaní televízie, nevidia to, čo dospelí. Nemajú ešte dosť skúseností. Pokúste sa zistiť, ako premietaný obsah skutočne vnímajú. Pomôže vám to vybrať pre nich hodnotné programy a skvalitniť tým čas, ktorý trávia pri obrazovke.

Na radosť všetkých gazdiniek máme tento rok dostatok ovocia aj zeleniny. Jablone, hrušky i slivky...všetky sa prehýbajú pod bohatou úrodou. Ako tieto poklady spotrebovať?

Kam „odložiť“ deti cez prázdniny ?

Zamestnaní rodičia dostávajú ročne zväčša 20, možno 25 dní, dovolenky. Školopovinné deti majú asi 21 dní prázdnin a k tomu 2 mesiace letného voľna. Poriadny nepomer, však? Ako sa teda o nich postarať, keď sú brány škôl zatvorené?

Ako vybrať vhodný krúžok pre dieťa?

V živote každého dieťaťa nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch.

Školský rok 2018/19.

Začiatok školského roka býva pre rodičov prváčikov často veľmi stresujúci. Všetci členovia domácnosti sa ocitajú v novej situácii, treba toho veľa zariadiť a naplánovať. Po prázdninovom relaxe prichádza kolotoč povinností.

Povinná výbava prváčika

Zoznam vecí, ktoré treba prváčikovi zaobstarať, sa mení v závislosti na škole, ktorú bude navštevovať. Nákupy presného počtu ceruziek či potrebných zošitov tak pokojne môžete odložiť aj na prvé dni školského roka, keď sa definitívne dozviete všetky dôležité informácie.

Rodičovstvo so sebou okrem bezhraničnej lásky a oddanosti prináša aj príležitosť vidieť inak bizarné situácie z nového uhla. Napadlo vás niekedy, aká je bežná denná rutina pri výchove detí vlastne zábavná a jedinečná?

„Dušičky“ : Ako hovoriť s deťmi o smrti?

Vedeli ste, že deti až do svojich ôsmych rokov nechápu, že smrť sa nedá zmeniť? Že keď niekto jedného dňa umrie, tak je navždy preč? Myslia si, že smrť je niečo, čo sa dá ešte „napraviť“. Byť mŕtvy pre nich znamená byť menej živý.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu