Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať tuOK

Aktuálne

Deti potrebujú pravidelný režim aj cez prázdniny. Viete ako na to?

Zvyšky raňajok na stole, neumyté zuby, hračky kam sa pozriete...poznáte to? 

Ten, kto má malé deti vie, že pobaliť sa na dovolenku je niekoľkodňová výzva do bitky. Nech robíte čokoľvek, aj tak máte pocit, že ste niečo zabudli.

Kam „odložiť“ deti cez prázdniny ?

Zamestnaní rodičia dostávajú ročne zväčša 20, možno 25 dní, dovolenky. Školopovinné deti majú asi 21 dní prázdnin a k tomu 2 mesiace letného voľna. Poriadny nepomer, však? Ako sa teda o nich postarať, keď sú brány škôl zatvorené?

Každoročne s príchodom jari sa u nás rozbehne aj sezóna kliešťov. Nebezpečenstvo, ktoré nám ich prisatím hrozí, je všeobecne známe.

Ako vybrať vhodný krúžok pre dieťa?

V živote každého dieťaťa nastane chvíľa, keď sa jeho rodičia, alebo ono samo, rozhodne navštevovať záujmový krúžok. Niekedy má na to dieťa evidentné predispozície, niekedy plní sen svojim rodičom a niekedy sa jednoducho „opičí“ po svojich kamarátoch.

Školský rok 2018/19.

Začiatok školského roka býva pre rodičov prváčikov často veľmi stresujúci. Všetci členovia domácnosti sa ocitajú v novej situácii, treba toho veľa zariadiť a naplánovať. Po prázdninovom relaxe prichádza kolotoč povinností.

Povinná výbava prváčika

Zoznam vecí, ktoré treba prváčikovi zaobstarať, sa mení v závislosti na škole, ktorú bude navštevovať. Nákupy presného počtu ceruziek či potrebných zošitov tak pokojne môžete odložiť aj na prvé dni školského roka, keď sa definitívne dozviete všetky dôležité informácie.

Ja som matka, kto je viac?

...áno, máte pravdu, správna odpoveď by mohla znieť „dve matky“. Ale, ako to už býva, za nadpisom  (či pod nadpisom) sa ukrýva hlbší význam. Aspoň by sa mal...tak sa patrí na súce noviny.

„Dušičky“ : Ako hovoriť s deťmi o smrti?

Vedeli ste, že deti až do svojich ôsmych rokov nechápu, že smrť sa nedá zmeniť? Že keď niekto jedného dňa umrie, tak je navždy preč? Myslia si, že smrť je niečo, čo sa dá ešte „napraviť“. Byť mŕtvy pre nich znamená byť menej živý.

Upozornenie: Obsah stránky nenahrádza odbornú konzultáciu